Kierunek Studiów Mechatronika

Nasze 100dia

Spróbujemy Wam przedstawić kilka wydarzeń z życia naszego kierunku. Mamy nadzieję, że zachęcimy was do 100diowania na jednym z najlepszych kierunków na warszawskiej Politechnice. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć w których osobiście bierzemy udział. Laboratoria Podstaw Diagnostyki pozwalają wykorzystać poznaną wcześniej teorię w praktyce przy użyciu najnowszych technologii.

Praca na własnych pojazdach zachęca i motywuje do nauki. Dodatkowo mamy dostęp do samochodów znajdujących się w wydziałowym warsztacie. Są to między innymi Opel Zafira BMW 135i czy znanej już w świecie motoryzacji replika Lotusa.

       

       

Oprócz typowych na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych zajęć z Diagnostyki studenci SiMRu na kierunku Mechatronika na specjalności Mechatronika Pojazdów mają możliwość uczestniczenia w dość nietypowych zajęciach takich jak Analiza i Przetwarzanie Obrazów, czy Metody Sztucznej Inteligencji. Poznajemy zasady działania alogrytmów stosowanych w wizyjnych systemach mechatronicznych (ACC) pojazdów wyższej klasy.

Pisząc o systemach wizyjnych nie możemy nie wpomnieć o dwóch komputerach czasu rzeczywistego produkcji National Instruments i wpółpracującej z nimi cyfrowej kamery przemysłowej wykorzystywanej m.in. do kontroli taśm produkcyjnych. System ten niedawno został wykorzystany do akwizycji obrazu w jednym z eksperymentów naukowych.

         

       

Osoby z zacięciem programistycznym również znajdą coś dla siebie. W programie nauczania znajduje się kurs programowania w językach VB, MathLab, LabView. Zwycięzca jednego z konkursów, którego celem jest stworzenie autonomicznie poruszającego się w ruchu miejskim pojazdu programowany był właśnie w środowisku LabView.
Poznajemy teorię programowania sterowników PLC szeroko stosowanych w systemach automatyki, urządzeniach AGD/RTV. Duży nacisk nakładany jest na poznanie zasad działania sensorów i aktuatorów. W praktyce oznacza to dobrą zabawę przy programowaniu robotów NXT Mind Storm.

Odpalenie poduszki powietrznej na Wydziale SiMR


Login:

user:
password:

Znajdź nas na Facebooku   

 

Copyright © 2008